Kontakt z firmą

Kontakt z firmą kopalną budowlaną

PALE MOKRE CFA i kontakt z naszą firmą

PALE MOKRE CFA i kontakt z naszą firmą

+487367778654

Email: budikop@gmail.com

Katowice

Ciągły świder przelotowy (CFA), pale mokre mogą być formowane za pomocą ciągłego świdra. Na całej długości pala świder ciągły wwierca się w grunt. Podczas zagłębiania się świdra grunt jest częściowo spychany na bok i podnoszony na powierzchnię ziemi. Podczas podciągania świdra przez rurę rdzeniową pompowany jest beton. Specjalnie dobrana mieszanka betonowa powinna wypełnić przestrzeń pod świdrem. Zbrojenie powinno być zainstalowane natychmiast po zabetonowaniu. Każdy pal jest rejestrowany i monitorowany przez cały czas trwania procesu.

Technologia palowania na mokro CFA jest szeroko stosowana w wielu krajach, w tym również w Polsce. Pale CFA mają średnicę od 0,40 do 1,0 m (czasami nawet 1,2 m). Średnica rdzenia wynosi od 70 do 150 mm. Długość pala zależy od warunków gruntowych i może wynosić od 10-30 m.

Stosunek średnicy rury rdzeniowej do średnicy świdra wynosi w typowych palach około 0,30 – 0,35. 0,30 do 0,35 Istnieją świdry, które mają większą średnicę rury rdzeniowej. Stosunek (średnica rury rdzeniowej do średnicy świdra) wynosi ok. 0,80 Te pale CFA są przeznaczone do gruntów o niskiej wytrzymałości na ścinanie. Umożliwiają one umieszczenie koszyka zbrojeniowego w rurze rdzeniowej przed zabetonowaniem.

Montaż pali mokrych CFA

Jak wykonać pale mokre CFA, które są dobre

Pale CFA muszą być „dobre”, tzn. ważne jest, aby:

Zastosowanie dodatkowego ciągu pionowego jest wymagane na początku wiercenia.

Dopiero po osiągnięciu pewnej głębokości konieczne jest zastosowanie odpowiedniego momentu obrotowego.

Siła ciągu pionowego i moment obrotowy zależą od stosunku średnicy rury rdzeniowej do średnicy świdra. W niektórych przypadkach wiercenie można wykonać bez rozluźniania gruntu. Zmniejsza to nośność pala CFA. Doświadczona ekipa nie powinna dopuścić do tego, by świder przestał się poruszać, gdy jego prędkość jest ustawiona na 0,5 mph. Ślimak zamiast się obracać, działa jak taśma transportowa, tworząc wokół siebie puste przestrzenie. Możliwe jest osiągnięcie pożądanej głębokości przy zaledwie pięciu obrotach świdra.

Wiercenie na mokro

Wiercenie na mokro CFA: Negatywne skutki

Obserwacje terenowe i zjawiska zachodzące podczas wiercenia pozwalają stwierdzić, że pale CFA wymagają odpowiedniej technologii wykonania pali, a także wiedzy i doświadczenia osób wykonujących pale CFA. W przypadku pali wykonywanych z gruntów niespoistych, szczególnie w gruntach piaszczystych, konieczne jest stosowanie odpowiednich rygorów technologicznych. Dotyczy to głównie fazy wiercenia i betonowania. stosuje maszyny do palowania na mokro CFA, które mają moment obrotowy i siłę nacisku dostosowaną do wymiarów pala. Zapobiega to wynoszeniu zbyt dużej ilości gruntu z otworu. Skok świdra powinien być stały na całej jego długości.

Istotne jest, aby pale CFA były formowane na początku. Wiertło jest podnoszone pionowo z jednoczesnym podawaniem betonu pod ciśnieniem. Bardzo trudno jest uniknąć gruntu u podstawy. Problem ten można rozwiązać na kilka sposobów, w tym: Wiercenie wtórne może być wykonane podczas podawania mieszanki betonowej.

Roboty ziemne Śląsk

Rodzaju gruntu

Początkowego zagęszczenia gruntu,

warstwowości podłoża

kolejności układania warstw gruntu niespoistego i spoistego.

Parametry technologiczne obejmują moc maszyny, prędkość obrotową, prędkość obrotową, prędkość wgłębną, koniec rury rdzeniowej u podstawy pala, technikę i ciśnienie betonu.

Nasi katowiccy specjaliści są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące instalacji pali CFA. Jesteśmy do Państwa dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące pali mokrych CFA lub omówić szczegóły naszej współpracy.